See on RP Konsult Jõgeva OÜ küpsisepoliitikat käsitlev dokument, mis on kättesaadav aadressil rpkonsult.ee

Mis on küpsised?

Enamus veebisaitide puhul on tavapärane, et nad kasutavad küpsiseid. Need on väikesed failid, mis salvestatakse Sinu arvutisse, et muuta interneti kasutamist mugavamaks. Meie küpsisepoliitika käsitlebki seda, kuidas me infot kogume ja miks neid on vaja arvutisse salvestada. Lisaks anname infot, kuidas on võimalik takistada küpsiste salvestamist, mis aga võib takistada meie kodulehekülje mugavat kasutamist.

Küpsiste kohta saad veel lugeda lisaks Wikipediast, kui sisestad otsingusse HTTP-küpsised.

Kuidas me kasutame küpsiseid?

Me kasutame küpsiseid mitmesugustel allpool toodud põhjustel. Kahjuks ei ole enamikul juhtudel küpsiste keelamiseks tööstuslikke standardseid võimalusi ilma funktsioone ja saidile lisatud võimalusi täielikult keelamata. Soovitatav on jätta kõik küpsised välja, kui Sa pole kindel, kas neid vajad või mitte, kui neid kasutatakse meie poolt pakutava teenuse tarbeks.

Küpsiste keelamine

Küpsiste seadeid saad takistada, kohandades brauseri seadeid (vaadake oma brauseri spikrit, kuidas seda teha). Pea meeles, et küpsiste keelamine mõjutab selle ja paljude teiste külastatavate veebisaitide funktsioone. Küpsiste keelamine põhjustab tavaliselt ka selle saidi teatavate funktsioonide ja tema lisade keelamise. Seetõttu on soovitatav, et Sa ei blokeeri küpsiseid.

Küpsised, mille oleme seadnud

E-posti uudiskirjadega seotud küpsised. Sait pakub infolehe või e-posti tellimise teenuseid ja küpsiseid võidakse kasutada, et meeles pidada, kui oled juba registreeritud ja kas näidata vastavaid teateid, mis võivad kehtida ainult registreeritud / registreerimata kasutajatele.

Vormindusega seotud küpsised. Kui esitate andmeid vormi kaudu, näiteks kontaktide lehel või kommentaaride vormidel leiduva küpsiste kujul, võidakse meeles pidada Sinu kasutajaandmeid tulevase kirjavahetuse jaoks.

Kolmanda poole küpsised

Mõnel erandjuhul kasutame ka usaldusväärsete kolmandate poolte poolt pakutavaid küpsiseid. Järgmises jaotises on üksikasjad, milliste kolmandate isikute küpsistega võid selle saidi kaudu kokku puutuda.

Sellel saidil kasutatakse Google Analyticsi, mis on veebis üks levinumaid ja usaldusväärsemaid analüüsi lahendusi, mis aitab meil mõista, kuidas Sa saiti kasutad ja kuidas me saaksime oma kogemusi parandada. Need küpsised võivad jälgida asju, nagu kui kaua kulutate saidil aega ja milliseid lehti külastad, nii et me võime jätkata huvitava sisu tootmist. Lisateavet Google Analyticsi küpsiste kohta leiate ametlikust Google Analyticsist.

Aeg-ajalt katsetame uusi funktsioone ja teeme saidi peenhäälestust. Kui me parasjagu kautsetame uusi funktsioone, siis võidakse neid küpsiseid kasutada sellejaoks, et saaksid saidil olles järjepidevat kogemust, tagades samal ajal, et mõista, millised optimeeringud meie kasutajad kõige rohkem hindavad.

Reklaami esitamiseks kasutatav Google AdSense teenus kasutab DoubleClicki küpsist, et teenida asjakohasemaid reklaame kogu veebis ja piirata reklaami näitamise kordade arvu. Google AdSense’i kohta lisateabe saamiseks vaadake Google’i ametlikku privaatsust KKK-d

Täiendavalt

Loodetavasti on see dokument Sinu jaoks asju selgitanud ja nagu ka varem mainitud, kui on midagi, milles Sa pole kindel, kas vajate või mitte, on tavaliselt turvalisem, kui küpsised on välja lülitatud, juhul kui see suhtub mõnele meie saidil kasutatavast funktsioonist.

Kui aga te siiski otsite lisateavet, võite meiega ühendust võtta: